( E.M.EPOXY GROUT-1000 ) گروت اپوکسی ۱۰۰۰

توضیحات

در تمامی فرآیندهای مهندسی نصب و ثابت‌سازی ماشین‌آلات و تجهیزات، صرفا تامین مقاومت‌های فشاری بسیار زیاد مد نظر طراحان و مجریان نیست؛ چرا که بسیاری از سازه‌های عظیم مهندسی به جهت نوع کاربری و شرایط بهره‌برداری علاوه بر انتقال نیروی فشاری بر تکیه‌گاه، تنش‌های کششی و خمشی مضاعفی را به این مقاطع وارد می‌کنند. این موارد در زمان نصب ماشین‌آلات و تجهیزات متحرک، لرزان و دارای ارتعاشات شدید دینامیکی بسیار به چشم می‌خورد. بدین ترتیب کنترل لرزش و ارتعاشات وارده برای جلوگیری از تخریب تکیه‌گاه و فونداسیون سازه‌های یاد شده منجر به طراحی و تولید طیف خاصی از مصالح تکنولوژیک تحت عنوان گروت‌های پایه اپوکسی توسط شرکت دانش بنیان صنایع شیمی ساختمان آبادگران گردید.
گروت‌های E.M.EPOXY GROUT-1000، ABADUR-G30، ABADUR-G3 وLE ABADUR-G3 بر پایه اپوکسی بوده و به صورت سه جزیی طراحی شده‌اند. نوع خاص رزین، هاردنر و دیگر ترکیبات سازنده این گروت‌ها، منجر به خواص جریان‌پذیری عالی و حصول مقاومت فشاری بسیار زیاد گردیده است. از این رو این مواد انتخاب مهندسی صحیحی برای عملیات نصب و ثابت‌سازی ماشین آلات دینامیک و ایستا در پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و نیروگا‌ه‌ها و … می‌باشند.گروت E.M.EPOXY GROUT-1000 دارای بیشترین مقاومت فشاری بوده و گروت‌های ABADUR-G3 وLE ABADUR-G3 به دلیل فرمولاسیون ویژه و استفاده از رزین‌های اپوکسی اصلاح شده حرارت‌زایی بسیار کمی داشته و بنابراین جهت استفاده در آب و هوای گرم توصیه می‌شوند.
گروت‌های پایه اپوکسی شرکت آبادگران دارای مقاومت‌های مکانیکی بسیار زیاد، چسبندگی فوق‌العاده زیاد به بتن و فلز و مقاومت بسیار زیاد در برابر ارتعاش و بارهای دینامیکی هستند. این مواد فاقد جمع‌شدگی بوده و مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی دارند. همچنین جریان‌پذیری زیاد و قابلیت خودترازشوندگی از جمله دیگر مزایای این گروت‌ها می‌باشد.از جمله کاربردهای گروت اپوکسی، ثابت‌سازی ماشین‌آلات با بار دینامیک روی فوندانسیون‌ها، پر نمودن فضای خالی زیر شاسی‌ها، بیس پلیت‌ها و اطراف بولت‌ها، کارگذاری آرماتورها و ثابت سازی ریل جرثقیل‌ها می‌باشد.

 

روش مصرف گروت اپوکسی ۱۰۰۰ ( E.M.EPOXY GROUT-1000 )

روش مصرف
بدو جزء A و B را به مدت ۱ دقیقه توسط همزن برقی (دریل+پره) با حداکثر سرعت ۴۰۰ دور در دقیقه مخلوط نمایید. سپس جزء C را به آرامی در مدت زمان ۱ دقیقه به مخلوط A و B اضافه نموده و عمل اختلاط را به مدت دو دقیقه دیگر ادامه دهید تا از اختلاط اجزاء در گوشه ها و کناره های ظرف اختلاط اطمینان حاصل شود. عملیات اجرا باید بلافاصله بعد از اختلاط کامل در مدت زمان کمتر از ۱۵ دقیقه صورت پذیرد. اجرا گروت باید پیوسته و از ارتفاع ثابت صورت پذیرد. برای پر نمودن ابعاد بزرگتر و طولانی تر ممکن است به فشار ریزش از ارتفاع بیشتری نیاز باشد. همچنین لازم است محل اجرای گروت به گونه ای طراحی شود که امکان خروج هوا به بیرون از مقطع تحت گروت ریزی وجود داشته باشد.
مقدار مصرف
با محاسبه حجم مقطع و با در نظر گرفتن وزن مخصوص ماده می توان مقدار مصرف را مشخص نمود. آماده سازی سطوح تمامی سطوح باید تمیز، خشک و عاری از هر گونه چربی، روغن، رنگ، ذرات سست و مواد اضافی باشند. ذرات سست باید با روش های مکانیکی از بین برده شوند. زبر نمودن مقاطع تحت اجرا با روش های مکانیکی مناسب منجر به افزایش و بهبود چسبندگی می گردد. بهتر است مقاطع بتنی پیش از گروت ریزی به مدت ۲۸ روز عمل آوری شده باشند. رطوبت موجود در بتن کمتر از ۴ درصد باشد. تمامی مقاطع فلزی پیش از اجرای گروت باید مــطابق استــاندارد ISO 8504 آماده سازی شوند و چربی سطوح به روش حلال شویی مطابق با استانداردSSPC-SP1 پاک گردد.
 
آماده سازی سطوح در شرایط زیر نباید انجام شود:
۱- زمانی که دما کمتر از ۵ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی بیشتر از ۷۵ درصد باشد.
۲- وقتی دمای سطح کمتر از ۳ درجه سانتی گراد بالای نقطه ی شبنم باشد.
۳- خارج از ساعات روز برای سطوحی که در محیط باز قرار دارند
نکات فنی
۱- واکنش سخت شدن گروت اپوکسی گرمازا می باشد و بالا رفتن دمای گروت موجود در سطل اختلاط منجر به ازدست رفتن کارایی آن خواهد شد لذا همیشه آن مقدار از اجزاء را با هم مخلوط نمایید که در همان دقایق ابتدایی پس از اختلاط عملیات اجرای گروت صورت پذیرد.
۲ – درآب و هوای گرم دمای اجزاء قبل از مخلوط نمودن باید بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد باشد. در غیر این صورت زمان کارایی (Pot Life) به شدت کاهش خواهد یافت.
۳- در صورتی که ارتفاع محل اجرای گروت اپوکسی بیش از ۱۰۰ میلی متر باشد عملیات اجرا باید در چند مرحله و مطابق با جدول شرایط محیطی انجام پذیرد.
۴- هرگز مخلوط را رقیق ننمایید.
۵- هرگز مواد را پیش از اختلاط در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
۶- در صورت اجرای این ماده در دماهای خارج از ۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد با دفتر فنی شرکت صنایع شیمی ساختمان آبادگران تماس حاصل بفرمایید. توجه: مدت زمان خشک شدن به ضخامت گروت اجرا شده بستگی دارد و تمامی اطلاعات بر اساس ضخامت خشک توصیه شده است.
توجه
با ازدیاد حجم انباشت اجزاء در ظرف اختلاط، افزایش دمای مخلوط گروت اپوکسی سریع تر شده و در نتیجه زمان کارپذیری کوتاه تر خواهد شد.

 

خواص و اثرات گروت اپوکسی ۱۰۰۰ ( E.M.EPOXY GROUT-1000 )

مقاومت های مکانیکی بسیار زیاد
چسبندگی فوق العاده زیاد به فلز و بتن
سخت شدن بدون جمع شدگی
مقاومت بسیار زیاد در برابر ارتعاش و بارهای دینامیکی
استحکام در برابر مواد شیمیایی

 

مـوارد کـاربرد گروت اپوکسی ۱۰۰۰ ( E.M.EPOXY GROUT-1000 )

ثابت سازی ماشین آلات دارای بار دینامیکی روی فونداسیون ها
پرنمودن فضای خالی زیر شاسی ها و بیس پلیت ها
پر نمودن فضای خالی اطراف بولت ها
کارگذاری آرماتورها
ثابت سازی ریل جرثقیل ها

 

مـشخصات فیزیکـی و شیمیایی گروت اپوکسی ۱۰۰۰ ( E.M.EPOXY GROUT-1000 )

واکنش سخت شدن گروت اپوکسی گرمازا
میباشد و بالا رفتن دمای گروت موجود در سطل اختلاط منجر به ازدست رفتن
کارایی آن خواهد شد لذا همیشه آن مقدار از اجزاء را با هم مخلوط نمایید که
در همان دقایق ابتدایی پس از اختلاط عملیات اجرای گروت صورت پذیرد.
درآب و هوای گرم دمای اجزاء قبل از مخلوط نمودن باید بین ٢٠ تا ٢۵ درجه سانتیگراد باشد.در غیر این صورت زمان کارایی (Pot Life) به شدت کاهش خواهد یافت.
صورتی که ارتفاع محل اجرای گروت اپوکسی بیش از ١٠٠ میلیمتر باشد عملیات
اجرا باید در چند مرحله و مطابق با جدول شرایط محیطی انجام پذیرد.
هرگز مخلوط را رقیق ننمایید.
هرگز مواد را پیش از اختلاط در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید.
در صورت اجرای این ماده در دماهای خارج از ۵ تا ٢۵ درجه سانتیگراد با دفتر
فنی شرکت صنایع شیمی ساختمان آبادگران تماس حاصل بفرمایید.
زمان خشک شدن:
چسبندگی به بتن: بیشتر از ۳ مگاپاسکال (بیشتر از نیروی پیوستگی بتن)

 

مـلاحظات گروت اپوکسی ۱۰۰۰ ( E.M.EPOXY GROUT-1000 )

مدت نگهداری: یک سال در بسته بندی اولیه
شرایط نگهداری: دور از یخبندان، گرما، شعله و تابش مستقیم نور خورشید
بهترین دمای نگهداری: ۱۰+ الی ۳۰+ درجه سانتیگراد
نوع بسته بندی: جزء A (مایع): سطل ۵ کیلوگرمی
جزء B (مایع): سطل ۲٫۵ کیلوگرمی
جزء C (پودر): کیسه ۲۷٫۵ کیلوگرمی

 

حفاظت و ایمنی گروت اپوکسی ۱۰۰۰ ( E.M.EPOXY GROUT-1000 )

در زمان اجرا از عینک و دستکش استفاده نمایید.
محیط اجرا باید دارای سیستم تهویه مناسب باشد و هرگونه جرقه، جوشکاری، کشیدن سیگار و روشن نمودن شعله در محیط اجرا ممنوع می باشد.
از تماس مستقیم و دائمی با پوست جلو گیری گردد.
از تنفس غبار مواد خودداری فرمایید.
درصورت بلعیده شدن فوراً به پزشک مراجعه شود.
لطفاً به برگه اطلاعات ایمنی (MSDS) مراجعه شود

 

دانلود کاتالوگ

برگه اطلاعات فنی گروت اپوکسی E.M.EPOXY GROUT-1000

 

هنوز هیچ نقد و بررسی وجود ندارد.

نقد خود را اضافه کنید