ABADUR-P1 ملات اپوکسی چند منظوره

توضیحات

ABADUR MP-25/45 یک ملات اپوکسی سازهای بدون حلال، بر پایه رزین اپوکسی اصلاح شده و هاردنرهای ویژه میباشد که به صورت دو جزیی و تیکسوتروپیک طراحی شده است. این ماده بر اساس الزامات استاندارد ASTM C881 نوع ۱، ۲ و ۴، دسته ۳ طراحی شده و در تمامی مقاطع افقی و عمودی انواع سازهها قابل اجرا می‌باشد.از ویژگی‌های این محصول می‌توان به اختلاط و اجرای آسان، مناسب بودن برای اجرا روی مقاطع بتنی خشک و مرطوب، مقاومت مکانیکی اولیه و نهایی زیاد، سخت شدن بدون جمع شدگی اشاره کرد. ABADUR MP-25/45 در برابر مواد شیمیایی و ساینده مقاوم بوده و در برابر رطوبت و بخار آب نیز ناتراوا است.چسبندگی ملات اپوکسی ABADUR MP-25/45 به انواع سطوح و مواد ساختمانی بسیار عالی است و به دلیل دارا بودن خواص تیکسوتروپیک عالی، بدون شره و مناسب برای اجرا در سطوح عمودی و بالای سر میباشد. این محصول بدون حلال بوده و در هنگام اجرا نیازی به پرایمر ندارد.
این ملات به عنوان یک چسب سازهای جهت چسبانیدن انواع سطوح بتنی، سنگهای طبیعی، سرامیک، چوب، آجر، شیشه و آهن پیشنهاد میگردد. ABADUR MP-25/45 جهت پوشانیدن سطح ترکها به منظور اجرای عملیات تزریق، ترمیم بتن در سطوح افقی، عمودی و بالای سر قابل استفاده میباشد. همچنین جهت کاشت آرماتور ، رولپلاک و بولت در بتن و سنگ و پرنمودن درزها و ترک های سازه های غیر متحرک پیشنهاد می گردد.به دلیل استفاده از هاردنرهای ویژه در فرمولاسیون این ملات، چسبندگی آن بر روی سطوح مرطوب نیز امکان‌پذیر میباشد. این محصول مطابق تمامی الزامات آییننامه ASTM C881 در بخش سازهای و غیرسازهای بوده و جهت اجرا در ضخامتهای کم (تسطیح زیرآیند) تا ضخامتهای زیاد (ترمیم بتن سازهای) قابل استفاده میباشد.

 

روش مصرف ملات اپوکسی چند منظوره ABADUR-P1

روش مصرف
با محاسبه حجم مقطع و با در نظر گرفتن وزن مخصوص ماده ABADUR-P1 مقدار مصرف قابل محاسبه می باشد. آماده سازی سطح تمامی سطوح باید تمیز شده و از هرگونه آلودگی نظیر پوشـــش های قیری، رنگ، روغن، گرد و غبار، شیره سیمان و نظیر آن ها که بر مقدار چسبندگی اثرات منفی دارند زدوده گردد. مـقاطع زیر آیند می توانند مرطوب باشند اما آب ایستا بر روی سطح وجود نداشته باشد. بتن آسیب دیده باید تا رسیدن به لایه مستحکم تخریب گردد. حداقل نیروی پیوستگی بتن تحت مرمت باید N/mm2 1.5 باشد. سطوح فلزی نیز باید تا درجه SA 2. 5 بوســیله روش های مکانیکی نظیر Sandblast و پس از آن وکیوم آماده سازی گردند.
آماده سازی سطوح
آماده سازی سطوح در شرایط زیر نباید انجام شود
۱- زمانی که دما به کمتر از ۱۰ درجه سانتی گراد برسد.
۲- وقتی دمای سطح کمتر از ۳ درجه سانتی گراد بالای نقطه ی شبنم باشد.
روش اجرا
ABADUR-P1 در دو جزء بطور جداگانه تولید و عرضه می شود. دو جزء را با نسبت های مشخص شده و به طور کامل با هـم مخلوط نمـــایید. مخــلوط باید در زمان کاربری (Pot Life) ذکر شده اجرا گردد. ابتدا دو جز A و B را با استفاده از یک میکسر با سرعت کم (حداکثر ۳۰۰ دور در دقیقه) با یکدیگر مخلوط نمایید. عمل اختلاط را تا حصول اطمینان از اختلاط کامل اجزاء ادامه بدهید (حدود ۲ تا ۳ دقیقه). حتماًً از اختلاط اجزاء باقی مانده در گوشه ها و کناره های ظرف اختلاط نیز اطمینان حاصل نمایید. زمانی که رنگ و قوام یکنواختی حاصل شد مخلوط برای اجرا حاضر می باشد. اجرا می تواند بلافاصله بعد از عمل اختلاط صورت گیرد و نیاز به زمان دادن به مخلوط نیست. واکنش سخت شدن اجزاء از لحظه اختلاط آغاز می گردد و منجر به بالا رفتن دمای مخلوط خواهد شد. افزایش بیش از حد دما سبب ازدست رفتن کارایی ملات چند منظوره می شود. برای جلوگیری از این امر مخلوط را در ظروف کم عمق مخلوط نموده و یا در همان دقایق ابتدایی عملیات اجرا را آغاز نمایید.
 
برای دستیابی به خواص مورد نظر از این ملات چند منظوره، رعایت شرایط ذیل الزامی می باشد.
درآب و هوای گرم دمای اجزاء قبل از مخلوط نمودن باید بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد باشد. در غیر این صورت زمان کاربری (Pot Life) به شدت کوتاه خواهد شد.
در آب و هوای سرد در صورت سفت شدن اجزاء آن را به صورت غیر مستقیم گرم نمایید (مدتی در دمای اتاق قرار بدهید).
هرگز مخلوط را رقیق ننمایید.
هنگامی که سرعت وزش باد زیاد می باشد از اجرای ملات خودداری شود.
هنگامی که دمای مقاطع زیر کار کمتر از ۱۲ درجه سانتی گراد می باشد از اجرای ملات خودداری شود. برای اجرا لایه های نازک بر روی سطح آماده سازی شده از یک ماله تخت یا شانه ای یا از دست (محافظت شده با دستکش) استفاده نمایید. در ضخامت های زیاد سعی نمایید که مقاطع تحت اجرا را قالب بندی نمایید.

 

خواص و اثرات ملات اپوکسی چند منظوره ABADUR-P1

چسبندگی بسیار زیاد به انواع سطوح
اجرای آسان و Build up زیاد (بدون شره نمودن)
مناسب برای اجرا در سطوح عمودی و بالای سر
مناسب برای اجرا بر روی مقاطع بتنی خشک و مرطوب
مقاومت مکانیکی اولیه و نهایی زیاد
مقاوم در برابر مواد شیمیایی
مقاوم در برابر سایش و ضربه
سخت شدن بدون جمع شدگی
ناتروا در برابر رطوبت و بخار آب
تفاوت در رنگ اجزا (جهت کنترل اختلاط)
فاقد حلال

 

مـوارد کـاربرد ملات اپوکسی چند منظوره ABADUR-P1

چســـبانیدن قطـــعات بتنی و انواع سنگهای طبیعی، سرامیک، آجر و سایر مصالح ساختمانی، آهن، چوب و شیشه
به عنوان ملات تعمیراتی جهت عملیات مرمت گوشهها و لبههای آسیب دیده، پر نمودن انواع حفره، سوراخها و درزها
پرنمودن درزها و ترکهای سازهای غیر متحرک
کاشت آرماتور و بولت در بتن یا سنگ

 

مـشخصات فیزیکـی و شیمیایی ملات اپوکسی چند منظوره ABADUR-P1

حالت فیزیکی: جزء A: خمیر جزء B: خمیر
رنگ: رنگ جزءA : کرم- رنگ جزءB: سیاه
وزن مخصوص (A+B) : g/cm³۱٫۷± ۰٫۱
نسبت ترکیب اجزا (A:B): 3:1
درصد جامد حجمی: ۱۰۰ %
چسبندگی به بتن (ISO 4624): 3 MPa< (بیش از نیروی پیوستگی بتن) چسبندگی به آهن (ISO 4624): 10 MPa ~ وضعیت شره نمودن (EN 1799): در سطوح عمودی تا ضخامت 10 میلیمتر فاقد شره میباشد.

 

مـلاحظات ملات اپوکسی چند منظوره ABADUR-P1

مدت نگهداری: یک سال در بستهبندی اولیه
شرایط نگهداری: ظرف در بسته، دور از رطوبت، یخبندان و تابش مستقیم نور خورشید
بهترین دمای نگهداری: ۱۰+ تا ۳۰+ درجه سانتیگراد
نوع بستهبندی: مجموعه ۶ کیلوگرمی (جزءA: سطل ۴٫۵ کیلوگرمی و جزءB: سطل ۱٫۵ کیلوگرمی)

 

حفاظت و ایمنی ملات اپوکسی چند منظوره ABADUR-P1

این ماده قابل اشتعال میباشد و باید از گرمای زیاد و شعله مستقیم دور نگه داشته شود. از تماس مستقیم و دائمی این ماده با پوست جلوگیری گردد.
توصیه میگردد در هنگام کار نمودن با هرگونه ماده شیمیایی از ماسک، دستکش و عینک ایمنی استفاده شود.
محیط اجرا باید دارای سیستم تهویه مناسب باشد. در صورت استفاده در محیط های سربسته موارد ایمنی زیر را برای جلوگیری از آتش سوزی، انفجار و آسیب رسیدن به سلامتی رعایت نمایید:
در هنگام اجرا و خشکشدن سطح، به مقدار کافی هوای تازه را به محیط وارد نمایید.
از ماسک و تجهیزات ضد انفجار استفاده شود.
هرگونه جرقه، جوشکاری،کشیدن سیگار و روشن نمودن شعله در محیط اجرا ممنوع میباشد.
درصورت بلعیده شدن فوراً به پزشک مراجعه شود.
لطفاً به برگه اطلاعات ایمنی (MSDS) مراجعه شود.

 

دانلود کاتالوگ

برگه اطلاعات فنی ملات اپوکسی چند منظوره ABADUR-P1

 

هنوز هیچ نقد و بررسی وجود ندارد.

نقد خود را اضافه کنید